Z Greenville o życiu w USA
Blog > Komentarze do wpisu

Trzy nowe zimowe rekordy Syracuse, NY

Wszystkim chyba wiadomo, że w tym roku zima jest wyjątkowo paskudna nie tylko w centralnej części stanu Nowy Jork, ale w większości USA nie wyłączając południowych i zachodnich stanów. W Las Vegas padał śnieg, południowe stany pozamarzały, Boston został zakopany w śniegu, masa wypadków samochodowych - zimie nie widać końca, ciągle tylko nowe nawały śniegu i mrozu.

Mamy 3 nowe lokalne rekordy odkąd meteorolodzy zaczęli pomiary w Syracuse w 1902 roku:

1. Luty to najzimniejszy miesiąc od 1902.

2. Luty to jedyny miesiąc ostatnich 113 lat, w którym temperatury ani razu nie wzrosły powyżej 0 stopni C.

3. Osiągnęliśmy największą ilość dni w ciągu kalendarzowego roku (jak do tej pory 20), kiedy temperatura była poniżej 0 stopni F, czyli -18 stopni C.

Zdecydowanie jest to najsurowsza zima, jakiej udało mi się doświadczyć na własnej skórze. Świat dosłownie skurczył się od nawału śniegu, który dramatycznie pozwężał drogi, zakopał chodniki, i obwalił pobocza śniegowymi murami obronnymi, zza których nic nie widać. Dodam, że jest to również jedna z najbardziej słonecznych zim w Syracuse jakie udało mi się zaobserwować przez ostatnie 15 lat. Czuć też powiew wiosny: poćwierkują ptaki, słońce grzeje bardziej intensywnie, dni się robią coraz dłuższe. Jest nadzieja, że może odtajemy do września.

http://www.syracuse.com/weather/index.ssf/2015/02/syracuse_sets_another_record_for_cold_weather_in_february.html#incart_m-rpt-1

wtorek, 24 lutego 2015, anetacuse

Polecane wpisy

  • Zima na południu

    Ironią losu, kiedy w końcu prysnęliśmy na południe, nie tylko mamy "nienaturalnie" deszczową zimę, to jeszcze "nienaturalnie" zimną - "nienaturalnie" jak na tut

  • Północ - Południe

    Amerykańska północ bardzo różni się od amerykańskiego południa. Moje porównanie opiera się wyłącznie na własnych spostrzeżeniach pomiędzy dwoma stanami, gdzie z

  • Dylematy egzystencjalne, czyli o wschodach i zachodach

    Od pewnego czasu rozglądamy się za miejscem do przeprowadzki gdzie niebo jest bardziej niebieskie, powietrze bardziej rześkie, słońce promienniejsze, podatki ni

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2015/02/25 17:28:09
ja mam tez taka nadzieje, bo mimo tego, ze ja troche bardziej na poludnie (od Ciebie), to zimno tutaj daje we znaki i bijemy rekordy jak ulal ;)
co wcale mnie nie cieszy. wolalabym byc rekordy.. ciepla.
-
2015/03/04 15:59:29
Kiedy 2 tygodnie temu bylem w Houston, Tx to bylo calkiem przyjemnie, zwazywszy, ze tu gdzie mieszkam (Korea) jest nadal o wiele zimniej (dzis nawet byl przymrozek).
-
2015/03/04 16:28:17
Cutie: A ja chyba jednak nie :).

Ecot: Witaj na blogu. Texas to zupełnie inny klimat, więc się nie dziwię, że było przyjemnie...
-
2015/04/06 20:07:36
Pozazdroscic! Bo Polska przypomniala sobie o zimie dopiero wiosną i to tylko przekornie i na chwilę.
-
Gość: dalenne, *.miasto.gdynia.pl
2015/04/07 08:46:59
No i co tam na tych peryferiach? Podczytuję bloga i oglądam zdjęcia z różnych miejsc w Stanach i jakoś długo cisza w tym Syracuse. Nawet nie wiadomo czy śnieg stopniał ;)